Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Rabka-Zdrój: Między Słowami – „Opowieść wigilijna”

Dziś (12.12) po południu w Rabce kolejne spotkanie z cyklu "Między słowami". O godz. 17.30 rozpocznie się "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa.

Między Słowami „Opowieść wigilijna”

Fundacja Kinematograf serdecznie zaprasza na grudniowe spotkanie w ramach cyklu „Między Słowami – Rabka”. Tym razem, w przedświątecznej atmosferze, proponujemy zanurzenie się w klasykę literatury światowej – „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2023 o godzinie 17.30, w księgarni „Między Słowami” przy ulicy Orkana 37.

„Opowieść wigilijna”

To niezapomniane dzieło, które od lat przyciąga czytelników na całym świecie. Główny bohater, Ebenezer Scrooge, to postać, której nie da się łatwo zapomnieć. Scrooge to człowiek, który nie ceni sobie towarzystwa innych, nie znosi świąt, gardzi radością i skupia się wyłącznie na swoim interesie, który przynosi mu pieniądze. W jego oczach, nie ma nic cenniejszego niż majątek. Ta wiara utrzymuje się aż do pewnego wigilijnego wieczoru, kiedy to Scrooge’a, skąpca i samotnika, odwiedzają kolejno: Duch Marleya – byłego wspólnika, Duch Świąt Obecnych, Duch Świąt Minionych oraz Duch Świąt Przyszłych.

Podczas spotkania szczególnie polecamy najnowszy przekład Jacka Dehnela: „Opowieść wigilijna, czyli kolęda prozą”, który został wzbogacony o nieziemskie ilustracje Lisy Aisato. To wyjątkowe wydanie, które dodatkowo podkreśla atmosferę tej niezwykłej opowieści.

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury do wzięcia udziału w tym spotkaniu. To doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy o literaturze, a także do wymiany myśli i spostrzeżeń na temat jednej z najbardziej znanych opowieści świątecznych. Niezależnie od tego, czy jesteś wielkim fanem Dickensa, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z literaturą, to spotkanie na pewno dostarczy Ci wiele cennych wrażeń i inspiracji.

Jak zwykle będzie kameralnie, przy filiżance herbaty i drobnych słodyczach. Dodamy jeszcze trochę świątecznej magii

– zapewniają organizatorzy.

Wstęp wolny.

Czytaj także: