Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Rabka-Zdrój: XI Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej. Wystartowały zapisy na warsztaty

 

XI Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju

XI Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce Zdroju wprawdzie dopiero w przyszłym tygodniu (17-19.07), ale właśnie ruszyły internetowe zapisy na warsztaty. Można to zrobić pod adresem: rabkabiblioteka@wp.pl. Pozostała 1/3 miejsc czeka na tych, którzy od 15 lipca, od godziny 8:00 rano zapiszą się osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju.

Tegoroczna edycja Rabka Festival to 50 wydarzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych: wystawy ilustracji, spotkania z ulubionymi autorami, kreatywne warsztaty, gry terenowe i wieczory wspólnego czytania z udziałem znanych aktorów.

Dorosłych organizatorzy zapraszają 19 lipca na konferencję, podczas której 13 ekspertów opowie, jak inspirować dzieci do wielkich marzeń i uczyć wytrwałości w ich spełnianiu.

Wśród gości: Margit Auer, Rotraut Susanne Berner, Justyna Bednarek, Agnieszka Dąbrowska, Barbara Gawryluk, Dorota Gellner, Marta Guśniowska, Annette Huber, Nika Jaworowska-Duchlińska, Riikka Jäntti, Marek Kamiński, Asa Lind, Eliza Piotrowska, Katarzyna Ryrych, Barbara Sadurska, Małgorzata Swędrowska, Ilona Wiśniewska i Paulina Wyrt.

Fragmenty książek „na dobranoc”, czyli w każdy z festiwalowych wieczorów o godzinie 19:00 czytać będą: Dorota Segda, Juliusz Chrząstowski, Maria Kowalska i Kamil Piotrowski.

Dokładny program festiwalu i sylwetki twórców dostępne są na stronie www.rabkafestival.pl.

Czytaj także: