Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Radio Alex patronem medialnym drużyny PZU Podhale Nowy Targ

 

PZU Podhale Nowy Targ

Z prawdziwą dumą i radością przekazujemy jeszcze gorącą informację: Radio Alex zostało patronem medialnym naszych „Szarotek”.

Od dzisiaj będziemy Was bardzo szczegółowo informować o rozgrywkach i meczach z udziałem drużyny hokejowej PZU Podhale Nowy Targ.

PZU Podhale Nowy Targ. O drużynie

PZU Podhale Nowy Targ w ubiegłym roku obchodziło swoje 90-lecie i jest najbardziej utytułowanym klubem hokejowym w Polsce. Także wśród wszystkich klubów sportów zespołowych Podhale jest pierwsze względem zdobywanych trofeów! Hokeiści ze stolicy Podhala zdobyli setki medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, klub wychował 38 hokeistów, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Seniorzy w Mistrzostwach Polski w hokeju na lodzie zdobyli łącznie 46 medali, z czego 19 złotych, 11 srebrnych i 16 brązowych, a do tego należy doliczyć chociażby udane występy w Pucharze Europy czy zwycięstwo w międzynarodowej Interlidze.

Żeby w kilku słowach zaznaczyć czym w sporcie jest Podhale można zacytować René Fasela, byłego Prezydenta International Ice Hockey Federation:

Podhale Nowy Targ jest tym dla polskiego hokeja, tym co CSKA Moskwa dla hokeja rosyjskiego lub Montreal Canadiens dla hokeja kanadyjskiego (…).

Możemy być dumni, że na Podhalu mamy klub, który nieprzerwanie jest legendą sportu!

Wszystkie informacje o rozgrywkach oraz meczach PZU Podhale Nowy Targ znajdziecie TUTAJ.