Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Rafał Malczewski i jego Pępek Świata, czyli spotkanie w rocznicę urodzin artysty

Wydarzenie, które połączy historię, sztukę i niezapomnianą podróż w czasie już jutro (24.10) o godzinie 17.00, w zakopiańskiej Galerii Sztuki w willi Oksza. Okazją do spotkania będą 141 urodziny wybitnego malarza Rafała Malczewskiego.

Rafał Malczewski- spotkanie

24 października o godzinie 17.00, w urokliwej Galerii Sztuki w willi Oksza, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które połączy w sobie historię, sztukę i niezapomnianą podróż w czasie. Będzie to okazja, by uczcić 141. rocznicę urodzin wybitnego malarza Rafała Malczewskiego, znanego ze swojego niepowtarzalnego spojrzenia na Zakopane dwudziestolecia międzywojennego.

Malczewski, artysta o niezwykłej wrażliwości na piękno gór, zyskał sławę dzięki swoim wspaniałym dziełom. Spotkanie stanowi wyjątkową okazję, by zagłębić się w życie i twórczość tego wybitnego malarza. Rozpoczniemy od zwiedzania wystawy stałej, na której skoncentrujemy się na jego dziełach i sylwetce naszego jubilata. To doskonała okazja, by poznać fascynujący świat artysty, który tak pięknie uchwycił w swej twórczości Tatry i Zakopane.

Podczas wydarzenia przeniesiemy się również w czasy, kiedy Malczewski żył i tworzył. Dzięki zdjęciom archiwalnym poznamy miejsca związane z życiem artysty, które odwiedzał i opisywał w swoich dziełach. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć Zakopane, które Malczewski pokochał i uwiecznił na swoich płótnach.

fot.muzeumtatrzanskie.pl

Całemu spotkaniu towarzyszyć będą także niezwykłe cytaty z książki “Pępek świata. Wspomnienia z Zakopanego” autorstwa właśnie Rafała Malczewskiego. To prawdziwy skarb literatury, który ukazuje nie tylko piękno przyrody, ale także ducha tamtych czasów.

Spotkanie poprowadzi znawczyni życia i twórczości Rafała Malczewskiego, Zofia Radwańska. To wydarzenie to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki i historii, które pozwoli uczestnikom na chwilę przenieść się do przeszłości i zanurzyć w niezwykłym świecie twórczości Rafała Malczewskiego.

Czytaj także: