Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Rajd szlakiem Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge

 

Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge

Rajd szlakiem Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge to sobotnie (19.08.) i niedzielne (20.08) maratony rowerowe po asfaltowych odcinkach wyznaczonych na terenie rodzinnej miejscowości naszej mistrzyni, która tutaj budowała swój charakter i wytrzymałość.
Weźcie ze sobą dowolny rower, ale koniecznie z odpowiednimi przełożeniami, bo są odcinki, gdzie nachylenie dochodzi do 42%!
Jeśli ktoś chce uczestniczyć rodzinnie, to organizatorzy zapraszają do pokonania części odcinków, które nie mają tak ekstremalnych stromizn.

 

Będziecie mogli wybrać jedną z dwóch tras:

– Trudne – CHALLENGE, 9 odcinków (oznaczone kolorem czerwonym), na tych odcinkach czekają na Was bardzo wymagające podjazdy z odcinkami o nachyleniu przekraczającym miejscowo 20%, a na najbardziej wymagającym Twarogi nawet do 40% z średnim nachyleniem ponad 10%. Zalecamy na tych odcinkach jazdę na rowerach z odpowiednim przełożeniu, które pozwoli Wam wyjechać (np. dla roweru szosowego 34×32). Dodatkowo w związku z tym, że po wjechaniu na szczyt musicie z niego zjechać tą samą trasą rowery powinny być wyposażone w hamulce tarczowe, aby nie przegrzać carbonowych obręczy!

– Łatwe – FUN, 7 odcinków (oznaczone kolorem niebieskim), na tych odcinkach maksymalne miejscowe nachylenie nie przekracza 15%, a średnie jest poniżej 10%. Poprowadzone one są dolinami potoków, gdzie możecie jechać słuchając ich szumu. Odcinki te są idealne na rodzinną wycieczkę, jednak i tutaj zalecamy rowery wyposażone w odpowiednie ,,górski” przełożenia. Zjazdy tylko miejscowo są strome, w większości pozwalają spokojnie jechać w dół podziwiając piękne okolice.

Rajd szlakiem Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge 2023 będzie jednym z wydarzeń podczas rowerowego weekendu Ochotnica Bike Fest, w ramach którego zaplanowano:

sobota 19.08. Ochotnica MTB 4 Towers in One Day

  • Jazda indywidualna na czas UpHill Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge (z hasłem szukamy następców Kasi!).

niedziela 20.08.23

  • rajdy rowerowe szlakiem Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge (dwa dystanse, Pro- wszystkie odcinki, Fun- dla rodzin obejmujący odcinki bez stromych podjazdów)
  • MTB Up & Down Lubań Tower, podczas którego najpierw zdobędziecie wieżę na Lubaniu, a następnie w odstępach ruszycie na najpiękniejszy i miejscami trudny zjazd z pod wieży na Lubaniu
  •  zawody dla dzieci i liczne konkursy z nagrodami.

Czytaj także: