Redyk w Szczawnicy. Koniecznie przeczytaj to zaproszenie! [PATRONAT]
Redyk w Szczawnicy to wydarzenie wyjątkowe, tak samo jak wyjątkowo brzmi zaproszenie w ... gwarze pienińskiej

Szacowany czas czytania: 00:41
PYTOMY PIYKNIE SYĆKICH NA REDYK JESIENNY W SCOWNICY !
Zaś bedzie sie działo w Pioninaf.
Juz na casie zazbyrkajo dzwónki…słychać bedzie śpiyw Juhasów, gronie muzyki, scekonie psów i becenie łowiec, ftóre pudo bez Scownicko wieś i bedo sie redykać….
Przez Scownice paradnie pódzie Baca Majerski z łowieckomi gdzie staro zwycajo wrócom po wypasie do sfoich gazdów. Michoł zadzwóni dzwóneckomi ….rozśpiywony pódzie Baca w przedzie, bo piykny kiyrdel łowiec wiedzie…..
To wozne pasterskie świonto juz 10 i 11 października w Scownicy.
Nojwionksy i najpiykniejsy Redyk w Polsce, ni moze łodbyć sie bez Wos ! A w to roku bedzie świontówonie 2 dni. Bedzie sie dzioło!
Rada Wos widzomy i ugoscomy!
Posyłojcie dali! ZAPROSOMY KU NOM !
Organizatorzy: Miasto i Gmina Szczawnica, Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy.
