Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Remiza OSP w Dzianiszu Dolnym zostanie otwarta pod koniec roku?

 

Remiza OSP w Dzianiszu Dolnym

Modernizacja remizy OSP Dzianisz Dolny zakończy się planowo, w listopadzie tego roku

– zapewnia wójt gminy Kościelisko Roman Krupa. Wątpliwości co do tego terminu wyraził na ostatniej sesji Paweł Michniak, wiceprzewodniczący rady gminy Kościelisko.

Paweł Michniak: Czy  ten termin otwarcia OSP Dzianisz Dolny w listopadzie jest realny, bo widzę te prace poruszają się, ale tak na oko widzę, że to te prace wykończeniowe mogą się przedłużyć jednak może nawet do jesieni. Dobrze by było chociaż te garaże uruchomić, żeby te samochody nie musiały parkować na zagrodach, żeby strażacy mieli poczucie dowartościowania.

Termin nie jest zagrożony

– zapewnia Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.

Roman Krupa: Budynek OSP Dzianisz Dolny – nie mam na dzisiaj informacji o tym, żeby termin listopadowy był terminem zagrożonym, jeżeli idzie o oddanie inwestycji do użytkowania. Prace się toczą, rozpoczęły się prace związane z instalacją elektryczną. Jesteśmy na ostatniej płycie, jeżeli idzie o roboty stricte budowlane, zadaszenie, więc tutaj do listopada jeszcze jest kawałek. Tak jak powiedziałem, na dzisiaj brak danych o tym, żeby tutaj ten termin był zagrożony.

Na przebudowę, nadbudowę i rozbudowę istniejącego budynku remizy OSP Dzianisz Dolny wraz z dostawą wyposażenia Gmina Kościelisko otrzymała z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych 4 mln 131 tys. zł.

Czytaj także: