Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Remonty zakopiańskich ulic. Kiedy koniec prac?

 

Remonty zakopiańskich ulic. Mamy dobre wiadomości

W Zakopanem kierowcy borykają się z rozkopanymi ulicami i skrzyżowaniami. Niektóre remonty zakończą się już pod koniec przyszłego tygodnia, inne dopiero przed wakacjami. Uwaga na zmianę tras autobusów komunikacji miejskiej.

Tomasz Filar: W przyszłym tygodniu skończy się przebudowa skrzyżowania ulic Tetmajera i Piłsudskiego. Było to miejsce dużej ilości kolizji i wypadków. W związku z tym zastosowaliśmy tam wyniesione skrzyżowanie. Na ulicy Piłsudskiego były znaki drogowe STOP. W związku z tym dodatkowo wymusimy na kierowcach zwolnienie, zatrzymanie się. Była tam również ścieżka rowerowa jak i przejścia dla pieszych dość dużo uczęszczane. W związku z tym myślę, że to będzie z korzyścią dla pieszych i rowerzystów, ale też dla kierowców, którzy którzy często poprzez zagapienie lub jakąś niefrasobliwość powodowali te kolizje drogowe. Następnie wyżej troszeczkę są prowadzone obecnie prace spółki SEWiK związane z wymianą sieci wodociągowej i tam również przeniosą się drogowcy celem wybudowania podobnego skrzyżowania, czyli przy skrzyżowaniu tzw. Start na Piłsudzkiego.

Obecnie zaczęły się dwa remonty na ulicy Ciągłówka. Tam jest wymiana nawierzchni oraz poszerzenie i odwodnienie drogi. Zaczął się również trzeci etap prac na ulicy Króle i Zwijacze, budowa odwodnienia, poszerzenie i wymiana nawierzchni.

Obecnie również prowadzana jest przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad przebudowa drogi krajowej, budowa dwóch rond o bardzo o dużym natężeniu, czyli skrzyżowanie ulicy Droga do Olczy z drogą krajową Zakopianką i tutaj również już dzisiaj został wprowadzony ruch trochę zmieniony, ograniczony wjazd na ulicę Ustup, co się wiąże z małymi utrudnieniami, jeżeli chodzi o tych, którzy korzystają z komunikacji miejskiej. Utrudnienia mogą potrwać do półtora miesiąca. Są ograniczenia – linia numer 14 zmieniła swój kurs. I tak nie skręca ona z drogi do Olczy już bezpośrednio w ulicę Ustup i wyłączone są 3 przystanki Ustup, Ustup Lewiatan, Harenda i Harenda Szkoła. Ta linia jeździ już tutaj Zakopianką na ulicy Guty, więc tam jest przeniesiony przystanek. To jest troszeczkę takie utrudnienie dla mieszkańców.

Radio Alex: To kiedy te utrudnienia będą trwały?

Tomasz Filar: Zgodnie z zapowiedziami to jest około miesiąca. Ale tutaj wiadomo, jak się jest przy pracach drogowych, zwłaszcza przy dużej ilości sieci podziemnych na tym odcinku drogi. Jest to przebudowa dość dużego też również kolektora kanalizacji sanitarnej, który z przepompowni Ustup pompuje na oczyszczalnie Łęgi nieczystości. I tutaj jest dość bardzo skomplikowana sprawa techniczna, ale wykonawca ma około miesiąca i na pewno przed wakacjami musi być to zakończone

– mówił Tomasz Filar, wiceburmistrz Zakopanego.

Czytaj także: