Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Rewitalizacja Nowego Targu. Ruszają konsultacje społeczne

 

Rewitalizacja Nowego Targu

W Nowym Targu zaczęto prace nad korektą przebiegu granic tzw. obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta. Chodzi o rejony, które samorząd zamierza albo odbudować, albo przekształcić wprowadzając do budynków nowe instytucje, czy nadając im nowe funkcje.

W tym przypadku chodzi o działki, na których znajdzie swoją siedzibę Miejska Biblioteka Publiczna, czyli o kamienicę w Rynku oraz budynek Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kościuszki, Dziś zaczynają się w tej sprawie konsultacje społeczne:

Grzegorz Watycha: Jest to związane z przygotowaniem wniosku o wpis Gminnego Programu Rewitalizacji do wykazu Gminnych Programów Rewitalizacji Gmin Województwa Małopolskiego. W związku z tym od dnia 9 lutego do dnia 15 marca przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne projektu uchwały. Są to niewielkie zmiany dotyczące budynku zakupionego przez nas w ubiegłym roku po banku w rynku oraz budynku Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie kosztuje nas to zbyt wiele fatygi, a jednak warto zadbać, żeby później, na etapie oceny wniosku nie było wątpliwości, że chodzi o całą nieruchomość, które mają być objęte rewitalizacją.

– mówi burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Czytaj: