Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Rewitalizacja Zakopanego – konsultacje społeczne

Macie pomysły na to jak zorganizować wspólną sąsiedzką przestrzeń na waszym osiedlu, a może chcielibyście aby przejście dla pieszych w waszej okolicy było bezpieczniejsze? Koniecznie zajrzyjcie w piątek (22.12) na stronę zakopiańskiego urzędu miasta. Znajdziecie tam gminny projekt rewitalizacji na lata 2016 -2030 r.

Rewitalizacja Zakopanego

Warto mu się przyjrzeć ponieważ również od piątku urzędnicy czekają na opinie i sugestie mieszkańców.

Anna Dembowska: Będzie można zgłaszać jakieś swoje uwagi czy sugestie do tego projektu w formie pisemnej poprzez formularz zgłoszeniowy. Ten formularz będzie udostępniony na stronie internetowej Urzędu Miasta, w formie elektronicznej również będzie udostępniony link do tego formularza, ustnie tu w siedzibie Urzędu Miasta w każdą środę przez czas trwania konsultacji społecznych i na 10 stycznia zaplanowaliśmy takie otwarte spotkanie konsultacyjne w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

Program rewitalizacji miasta służy aktywnej komunikacji z mieszkańcami, organizowaniu wspólnych przedsięwzięć kulturowych, integrowaniu środowisk oraz przywracaniu życia miejskiego tam gdzie powinno kwitnąć.  W konsultowanym właśnie zakopiańskim programie znajdą się między innymi takie projekty jak:

Anna Dembowska: Taki projekt Aktywne Zakopane. Będzie on dotyczył aktywizacji społeczności lokalnej. Organizacja takich zajęć, prawdopodobnie gdzieś na równi klubowej, będziemy organizować zajęcia takie ruchowe dla różnych grup wiekowych, bo to i dla młodzieży i dla osób starszych. Dla wszystkich zainteresowanych np. budowa kładki pieszej przy Zetce też, aby poprawić tam dostępność tego obiektu. Projekt Przestrzenie sąsiedzkie w obszarze rewitalizacji jest to projekt, który będzie dotyczył tworzenia takich mniejszych parków zabaw czy rekreacji, głównie w osiedlach na terenie rewitalizacji.

Z Anną Dembowską w wydziału Strategii i Rozwoju w zakopiańskim urzędzie miasta.

Czytaj także: