Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Rodziny zastępcze w powiecie nowotarskim z podwyżką wynagrodzenia

 

Rodziny zastępcze w powiecie nowotarskim z podwyżką wynagrodzenia

Radni powiatu nowotarskiego podnieśli wynagrodzenie dla zawodowych i specjalistycznych rodzin zastępczych. Podczas ostatniej sesji wprowadzenia do uchwały dokonała Aneta Wójcik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie:

Aneta Wójcik: Od 1 czerwca bieżącego roku ustala się miesięczne wynagrodzenie dla rodzin zastępczych zawodowych oraz rodzin zastępczych specjalistycznych w następujących wysokościach:

  • W przypadku sprawowania przez taką rodzinę opieki nad jednym dzieckiem, miesięczna pomoc będzie wynosiła 4600 złotych brutto.
  • Jeżeli rodzina będzie się opiekowała dwojgiem dzieci 4900 złotych,
  • jeżeli trójką bądź więcej 5100 złotych.

Wynika to z obwieszczenia ministra rodziny i polityki społecznej z 24 marca, który wprowadziło oprócz tych stawek dla rodzin zastępczych zawodowych, jeszcze zwiększenie wysokości kwot na dziecko dla wszystkich typów rodziny zastępczej.

Do tej pory kwota wynagrodzenia była jednakowa dla wszystkich rodzin zastępczych i wynosiła brutto 4.100 zł. Pani dyrektor przypomniała też o kolejnej zmianie:

Aneta Wójcik: Od 1 lipca prezydent podpisał już ustawę, która będzie zobowiązywała do dodatkowego tysiąca złotych przekazania przez powiaty dla rodzin zastępczych zawodowych miesięcznie

– mówiła Aneta Wójcik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu.

Czytaj także: