Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Rondo na Spyrkówce: Utrudnienia w ruchu potrwają do piątku (10.11)

 

Rondo na Spyrkówce. Będą utrudnienia w ruchu

W czwartek (9.11) i w piątek (10.11) robotnicy kłaść będą ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu na rondzie budowanym na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza i Spyrkówka w Zakopanem. Prace będą prowadzone na odcinku ok. 300 m, poza samym rondem obejmą też część ul. Kasprowicza i fragment ul. Spyrkówka.

Roboty potrwają od 9.00 do 17.00, w tym czasie obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Wjazd na ul. Spyrkówka od strony ul. Kasprowicza będzie zamknięty.

W przyszłym tygodniu układana ma być ostatnia warstwa asfaltu na „ślepym” wlocie ronda od strony torów kolejowych. Te prace nie będą powodowały konieczności wprowadzenia ruchu wahadłowego.

Budowa nowego ronda to inwestycja o wartości ponad 9,5 mln zł. W jej ramach powstają chodniki, ścieżki rowerowe i dwie zatoki autobusowe. Przebudowanych zostało 10 zjazdów z drogi krajowej. Nowe rondo będzie miało cztery zjazdy. Jeden z nich będzie prowadził do nowej drogi gminnej. Budowa zaczęła się w listopadzie 2022 r. Zakończenie inwestycji planowane jest w kwietniu 2024 r.

Czytaj także: