Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Ruszyła ogólnopolska akcja policji. Mundurowi liczą na poprawę bezpieczeństwa na drogach

Policja ruszyła z ogólnopolską akcja "Zwolnij – niebezpieczny punkt", której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby wypadków.

ogólnopolska akcja policji
fot. Radio Alex

Szacowany czas czytania: 00:39

Mundurowi liczą na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Trwa ogólnopolska akcja policji

Kampania skupia się na miejscach szczególnie niebezpiecznych: odcinkach dróg, skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych, gdzie w ostatnich latach dochodziło do największej liczby zdarzeń drogowych.

Kierowcy korzystający z aplikacji Yanosik będą otrzymywali specjalne komunikaty ostrzegające o zbliżaniu się do takich lokalizacji i przypominające o konieczności zmniejszenia prędkości. Policja podkreśla, że to prędkość właśnie wciąż należy do głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków.

W ramach kampanii na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych trasach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw oraz w centrach handlowych są emitowane spoty przygotowane na potrzeby akcji, która potrwa do 30 września.

Mieszkańcy alarmowali, mundurowi zareagowali. Akcja policji w Nowym Targu [ZDJĘCIA]

Autorka: Anna Gródek

REKLAMA