Ruszyła ogólnopolska akcja policji. Mundurowi liczą na poprawę bezpieczeństwa na drogach
Policja ruszyła z ogólnopolską akcja "Zwolnij – niebezpieczny punkt", której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby wypadków.

Szacowany czas czytania: 00:39
Mundurowi liczą na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Trwa ogólnopolska akcja policji
Kampania skupia się na miejscach szczególnie niebezpiecznych: odcinkach dróg, skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych, gdzie w ostatnich latach dochodziło do największej liczby zdarzeń drogowych.
Kierowcy korzystający z aplikacji Yanosik będą otrzymywali specjalne komunikaty ostrzegające o zbliżaniu się do takich lokalizacji i przypominające o konieczności zmniejszenia prędkości. Policja podkreśla, że to prędkość właśnie wciąż należy do głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków.
W ramach kampanii na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych trasach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw oraz w centrach handlowych są emitowane spoty przygotowane na potrzeby akcji, która potrwa do 30 września.
Mieszkańcy alarmowali, mundurowi zareagowali. Akcja policji w Nowym Targu [ZDJĘCIA]