Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Scena plenerowa w Białym Dunajcu. Trwają prace wykończeniowe

Trwają prace wykończeniowe sceny plenerowej w Białym Dunajcu. Stanęła w miejscu, w którym odbywały się tradycyjne festyny i przyciągające setki widzów wybory Nośforniyjsej góralecki. Obok Boiska Sportowego. Koszt inwestycji to prawie trzy miliony zł.

Scena plenerowa w Białym Dunajcu

Są już propozycje wynajęcia sceny na sylwestra.

Jacek Nowak: Z dofinansowania 2 mln 600 tys. złotych. My dokładamy do tego tylko 288 tysięcy. Budowana jest właśnie ta scena na stadionie sportowym przy ulicy Kościuszki i już w tym momencie jest na ukończeniu. Już mamy grupy, które są zainteresowane nawet wynajmem tego na Sylwestra. Na razie grzecznie odmawiamy, prosząc o to, żeby jeszcze uzbroić się w cierpliwość, bo po pracach budowlanych, które są już na ukończeniu, musimy spełnić te odbiory.

Scena wygląda jak sporych rozmiarów góralska chałupa. W budynku będzie miejsce na garderoby, toalety, a nawet na niewielką gastronomię:

Jacek Nowak: Przed tym budynkiem, w którym będą się znajdowały jeszcze pomieszczenia przebieralni dla zespołów, jest też dość znaczny plac, na którym na sto kilkadziesiąt, czy kilkaset osób będzie mogło przebywać, żeby obserwować.

Z Jackiem Nowakiem wójtem gminy Biały Dunajec rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: