Sesja rady gminy Kościelisko. Tematem głównym będzie plan zagospodarowania przestrzennego
W poniedziałek (20.10) radni gminy Kościelisko powrócą kolejny raz do tematu uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Kościelisko "MPZP KOŚCIELISKO – OBSZAR K1".

Szacowany czas czytania: 03:08
Sesja rady gminy Kościelisko
W pierwszych dniach października odbyło się posiedzenie Komisji Planu Zagospodarowania Przestrzennego, po którym wójt Roman Krupa tłumaczył pewne aspekty dokumentu i dziękował radnym, że chcą powrócić do tematu.
W programie poniedziałkowej sesji są też m.in. punkty w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi, w tym ustalenia wysokości opłat za odbiór, pojemnik lub worek. Rada ma także ustalić wysokość dopłaty do taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków czy stawki podatku od nieruchomości.
I na koniec. Pamiętajcie proszę. Nie ma idealnych projektów i rozwiązań w ramach MPZP. Każdy z takich dokumentów to rodzaj kompromisu. Nasz projekt też taki jest. I zawiera w sobie dobre zapisy, korzystne dla mieszkańców i rozwoju miejscowości. O tym jestem przekonany
– przekazał w mediach społecznościowych Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.