Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Sesje powiatowe w Nowym Targu i Zakopanem m.in. o szkolnictwie, środkach dla strażaków i pomniku Zamoyskiego w Kórniku

 

Przed nami sesje powiatowe w Nowym Targu i Zakopanem

Środowa (20.03, g.13:00.) sesja rady powiatu nowotarskiego ma przynieść kilka ważnych decyzji dotyczących szkół ponadpodstawowych. W trzech miejscowościach mają bowiem powstać Centra Kształcenia Zawodowego. W Rabce- Zdroju ma być ono włączone do Zespołu Szkół, w Nowym Targu do Zespołu Szkół Ekonomicznych, a w Jabłonce do Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte.

W części sprawozdawczej będą przedłożone informacje z wyników kontroli Wydziału Komunikacji i Transportu pod kątem obsługi klientów przy rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy w roku ubiegłym. Będzie też sprawozdanie z działalności 6. kadencji rady powiatu za lata 2018-2024.

Natomiast w czwartek (21:03, g.8:00) radni powiatu tatrzańskiego po wysłuchaniu informacji o funkcjonowaniu służb zespolonych, policji i straży pożarnej zajmą się procedowaniem projektów uchwał. Tu m.in. w sprawie przekazania środków na zakup samochodu operacyjnego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej czy udzielenia pomocy finansowej dla miasta i Gminy Kórnik. Dotacja ma być przekazana na wybudowanie pomnika Władysława Zamoyskiego.

Czytaj także: