Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Setki motorów na nowotarskim Rynku. Motocykliści kończą sezon [FOTO]

 

Motocykliści kończą sezon

Motocykliści z całej Polski zjechali na nowotarski Rynek. 17 września oficjalnie zakończyli tegoroczny sezon. Niedzielny zlot miał również wymiar charytatywny. Motocykliści zbierali pieniądze dla podopiecznych domu dziecka w Dursztynie i dla chorej na SMA Kamilki Gil.

Witold Koperniak: Dzisiejszy zlot ma charakter charytatywny. Spotykamy się tutaj, żeby pomóc domu dziecka z Dursztyna, od kilku lat ich wspieramy i dzisiejszy dzień właśnie jest po to, by te dzieci mogły korzystać z Gorącego Potoku przez cały rok za darmo, taką mamy umowę, że robimy to u nich, ale muszą coś od siebie dać, także te dzieci przez cały rok mogą korzystać z obiektu za darmo.

Radio Alex: Czy to jednocześnie jest koniec sezonu motocyklowego?

Witold Koperniak: Tą imprezą chcemy nieoficjalnie czy oficjalnie zakończyć ten sezon. To był spokojny i dobry sezon, chcemy to z przyjaciółmi uczcić. Dziś jest bardzo dużo motocykli w granicach 400, także będzie miło o sympatycznie.

Radio Alex: Kiedy rozpoczęła się pana miłość do motocykli i dlaczego wciąż trwa?

Witold Koperniak: Moja miłość do motocykli zaczęła się od komarka w szkole podstawowej, gdzie dziadek gdzieś tam ze strychu ściągnął i mi przekazał. I tak to od ósmego roku życia praktycznie cały czas jest na miłość. Motocykle się zmieniają, są coraz większe, mocniejsze, ale jeździmy bezpiecznie, także już prawie 40 lat na motocyklu.