Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Trzeci w ciągu tygodnia

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Doszło do niego w sobotę (15.06), gdy turysta w wieku ok. 70 lat schodził z Wrót Chałubińskiego, spadł z dużej wysokości. To już trzecia tragedia w tym tygodniu.

Śmiertelny wypadek w Tatrach

Do śmiertelnego wypadku doszło w rejonie Wrót Chałubińskiego.Turysta poślizgnął się i spadł z dużej wysokości. W sumie wczoraj (15.06) toprowcy interweniowali 10 razy, między innymi na Rysach, gdzie doszło do kolejnych dwóch wypadków.

Jest jeszcze bardzo dużo twardego śniegu, po którym nieprzyjemnie się chodzi nawet w rakach. Trzeba bardzo uważać, bo poślizgnięcie się kończy się najczęściej uderzeniem w kamienie, co może być tragiczne w skutkach

– mówił Stanisław Krzeptowski-Sabała z TOPR-u.

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Trzeci w ciągu tygodnia

W czwartek (13.06) popołudniu na Centralę TOPR dotarła informacja o upadku turysty z wysokości ze Zmarzłej Przełączki Wyżniej żlebem Honoratka. Ze względu na warunki (mgła, opad deszczu) nie było możliwości dotarcia w miejsce wypadku śmigłowcem. Ratownicy musieli udać się tam pieszo. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ciało turysty zatrzymało się nad ostatnim progiem w żlebie, w związku z czym do ewakuacji konieczne było użycie technik linowych.

Czytaj także: