Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Sparingi Podhala trwają. Będzie wsparcie w restrukturyzacji polskiego hokeja

 

Sparingi Podhala

Podhale gra sparingi w ramach przygotowań do rywalizacji Polskiej Hokej Ligi. Trzy mecze kontrolne za nimi. Pierwszy z Preszowem wygrali 5:1, w drugim z Toruniem „polegli” 1:7, a z trzeciego zakończonego rzutami karnymi z Liptowskim Mikulaszem wyszli zwycięsko z wynikiem 2:1.

Jutro (29.08) nowotarżanie jadą na rewanż do Preszowa, a 5 września zagrają w Liptowskim Mikulaszu. Pierwsze mecze hokejowej ekstraligi zaplanowano na 8 września.

Ogłoszono decyzję o wsparciu w restrukturyzacji polskiego hokeja

Pod koniec ubiegłego tygodnia Kamil Bortniczuk, minister Sportu i Turystyki oraz Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego ogłosili decyzję o wsparciu procesu restrukturyzacji zobowiązań finansowych PHL:

To z pewnością kluczowa decyzja dla Polskiego Hokeja na Lodzie i nie podjąłbym jej jako szef resortu bez pewności, że ten proces zakończy się pomyślnie. Rozmowy o pomocy związkowi w restrukturyzacji finansowej podjęliśmy z Prezesem PKOl, Radosławem Piesiewiczem, który przedstawił realny plan zaangażowania PKOl w pomoc związkowi w wyjściu na prostą

– powiedział Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

Tuż po wyborze na Prezesa PKOl postawiłem sobie za cel, by pomóc PZHL w pozyskaniu takiego wsparcia i takich środków, by rozwiązać problem istniejących wciąż wierzytelności tego Związku. Oczywiście trzeba powiedzieć jasno i wyraźnie, że nie będzie to łatwy proces i jeszcze długa droga przed nami. Ważne jest jednak to, że dziś Minister Kamil Bortniczuk dał zielone światło i jestem przekonany, że dzięki dobremu zarządzaniu prezesa Mirosława Minkiny hokej odzyska należne miejsce w elicie polskiego sportu

– podsumował prezes Radosław Piesiewicz.

Czytaj także: