Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Spotkanie w sprawie transportu konnego do Morskiego Oka

 

Dzisiaj w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem zorganizowane zostało spotkanie dotyczące transportu konnego do Morskiego Oka

Przed rozpoczęciem rozmów zapytaliśmy minister Paulinę Hennig-Kloskę z Ministerstwa Klimatu i Środowiska o jej oczekiwania co do przebiegu rozmów:

Paulina Hennig-Kloska: Wierzę, że dzisiaj uda się wypracować jakiś konsensus, który pozwoli nam zrobić jakiś mały krok do przodu. Jest oczywiście zrozumienie, że to jest ważny element społeczności lokalnej, ale jest, myślę też coraz większe zrozumienie, że trzeba zadbać o zwierzęta pracujące ciężko od rana do nocy. I liczę, że te dwa punkty znajdą się bliżej siebie.

Na spotkaniu obecni również będą przedstawiciele TPN, fiakrów oferujących transport konny na drodze do Morskiego Oka, organizacji pro zwierzęcych oraz Powiatu Tatrzańskiego, który będzie reprezentował sam starosta Andrzej Skupień:

Andrzej Skupień: Atmosfera przy tym stole pewnie będzie gorąca. Temat nie jest nowy. Sprawa organizacji tego transportu jest uregulowana od dawna. Wykorzystuje się każde jakieś potknięcie konia, bo w tym przypadku było to potknięcie konia, który szedł z góry, który zaraz wstał i nic mu się nie stało. Został prawidłowo pobudzony. Jest pewien atak medialny, który będziemy starali się przy tym stole uspokoić. My będziemy tego transportu bronić.

Także dyrektor TPN zapewnia, że wszyscy są otwarci na rozmowy:

Szymon Ziobrowski: My jesteśmy otwarci na różne rozwiązania. Przed nami rozmowy. Zobaczymy, jak to pójdzie, ale ja jestem nastawiony optymistycznie. O szczegółach będziemy oczywiście mogli poinformować po, nie chcę tutaj wyprzedzać faktów

– mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Czytaj także: