Stacja Kultura w Zakopanem. Dziś wernisaż wystawy malarstwa Wacława Jagielskiego
Pochodzi z Dolnego Śląska, ale swoje życie związał z Nowym Sączem. Miał pracownię konserwatorską, zajmował się renowacją starych cerkwi. Los sprawił, że musiał porzucić pracę, którą kochał. Dzięki temu powrócił do dawnej pasji - malarstwa. Wernisaż prac Wacława Jagielskiego odbędzie się już w piątek (20.03) w zakopiańskiej Stacji Kultura.

Szacowany czas czytania: 00:51
Stacja Kultura w Zakopanem. Dziś wernisaż wystawy malarstwa Wacława Jagielskiego
Tytuł wystawy brzmi „Wszystkie kolory świata dla Ewy”. Tytułowa Ewa jest wnuczką autora obrazów, która ciężko choruje. Mówi Wacław Jagielski.
Wacław Jagielski: Ja szukam światła i za tym światłem podążam w życiu cały czas. To jest tak, że dany fragment krajobrazu, przedmiotu i tak dalej on może zachwycić albo niekoniecznie na niego zwracamy uwagę. A tym impulsem do tego, czy nas coś chwyta, czy nie, jest światło. Bo na szarość, jeśli się ta promień pojawia, coś fantastycznego zauważamy i właśnie wtedy – nie temat jest dla mnie istotny, tylko zjawisko. Ja jestem malarzem zjawiska zjawiskowości niż przedmiotu, niż dokumentacji. Do dokumentacji mamy dzisiaj wspaniałe aparaty fotograficzne.
Początek dzisiejszego wernisażu o godz. 17:00. A wystawę będzie można później oglądać przez równo trzy miesiące – do 21 czerwca.
