Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Strażacy w pełnym wyposażeniu zdobyli Rysy [FOTO]

 

Strażacy w pełnym wyposażeniu zdobyli Rysy

Dokonali niemal niemożliwego – dziesięciu strażaków z Opola, w pełnym wyposażeniu zdobyło najwyższy szczyt Polski – Rysy. A zrobili to, by wspomóc rehabilitację syna swojego kolegi z pracy. Droga na szczyt z kilkudziesięcioma kilogramami na sobie zajęła im około sześciu godzin.

Wzięliśmy cały sprzęt, tak jak się jeździ do pożarów, czyli aparaty ochrony dróg oddechowych – to jest ciężar około 20-paru kilogramów – i oczywiście nasze ubrania strażackie, które teraz namokły naszym potem, to troszkę też ważą.

Mamy też kolegę strażaka, który ma syna z niepełnosprawnością i wpadliśmy na pomysł, aby go po prostu wesprzeć w rehabilitacji. Założyliśmy zbiórkę charytatywną. Wędrując w górach informujemy ludzi o tym, że nie tylko wchodzimy w ramach treningu, sprawdzenia się, ale także charytatywnie, aby wspomóc naszego kolegę.

30 kilogramów mniej więcej na ciele robi robotę. I naprawdę mieliśmy kryzysy. Każdy z nas sam ze sobą walczył, kolega jeden drugiego tam namawiał – dawaj, dawaj do góry. Wspieraliśmy się nawzajem i wszyscy, tak jak zaplanowaliśmy,  weszli na górę. W grupie praca – jeden drugiego wspiera. To jest najważniejsze w straży.

Ze strażakami – bohaterami rozmawiał Maciej Pałahicki – zbiórkę można wspomóc na platformie Siepomaga pod hasłem Michał Cabała. 

Czytaj także: