Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Strzelanina w Zubrzycy Dolnej. Rankiem doszło do dramatycznych wydarzeń [AKTUALIZACJA]

 

Strzelanina w Zubrzycy Dolnej. Nie żyje 26-letni mieszkaniec Zubrzycy Dolnej w powiecie nowotarskim postrzelony przez policjanta

Tragiczny finał policyjnej interwencji w Zubrzycy Dolnej w Małopolsce. Nie żyje 26-latek. Został postrzelony przez funkcjonariusza. Policjanci zostali wezwani dzisiaj rano do awantury domowej. Mężczyzna był agresywny i pobudzony. Wiadomo, że wcześniej leczył się psychiatrycznie. Mężczyzna zamknął się na strychu. Groził interweniującym policjantom. Podczas próby obezwładnienia, zaatakował funkcjonariuszy nożem. Mundurowi użyli pałki służbowej i paralizatora. 26-latek rzucił się jednak z nożem na jednego z funkcjonariuszy i ranił go w przedramię. Potem usiłował zadawać kolejne ciosy.

Kolega rannego policjanta postrzelił napastnika. Mimo udzielonej pomocy 26-latek zmarł. Ranny w przedramię funkcjonariusz trafił do szpitala. Jak informuje rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz, jego życie nie jest zagrożone.

Strzelanina w Zubrzycy Dolnej

Jak informuje portal Podhale24:

Rankiem w Zubrzycy Dolnej doszło do dramatycznych wydarzeń, w wyniku których policjant został ugodzony nożem, a mężczyzna postrzelony. Nasze ustalenia potwierdza nowotarska policja.

Doszło do tego podczas interwencji domowej

– mówi podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, ale nie podaje więcej szczegółów.

Na miejscu trwa dochodzenie. Ustalane są okoliczności zdarzenia

– dodaje.

Strzelanina w Zubrzycy Dolnej
Fot. Jakub Wojtyczek/ podhale24.pl

Z naszych informacji wynika, że postrzelony mężczyzna jest reanimowany. Poważnie ranny jest również policjant. Na miejscu są policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Po godz. 10 na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 26-letni mieszkaniec Zubrzycy Dolnej, który zaatakował nożem policjanta podczas interwencji domowej, zmarł w wyniku postrzelenia. Z informacji przekazanych przez uczestników akcji ratunkowej wynika, że postrzelony mężczyzna mógł dostać 6 kul m.in. w nogi, klatkę piersiową i głowę. Policjant został raniony nożem w bark. Policja nie potwierdziła dotychczas tych informacji.

Źródło: podhale24.pl

Czytaj także: