Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Sylwester i święta na Podhalu. Czy są jeszcze miejsca noclegowe?

 

Sylwester i święta na Podhalu

Sylwester i święta to najbardziej gorący okres dla hotelarzy. Rezerwacje rozpoczynają się już nawet w wakacje. Jak w tym roku wygląda sytuacja z miejscami noclegowymi w okrasie świąteczno-noworocznym zapytaliśmy wiceprezesa Tatrzańskiej Izby Gospodarczej:

Karol Wagner: Na święta wydaje się, że jeszcze znajdziemy wolne miejsca na Podhalu i w samym Zakopanem, choć ubywa ich radykalnie szybciej niż w minionych latach, popyt na święta zaskoczył przedsiębiorców podhalańskich. Natomiast Sylwester, tak dobrze, jak w poprzednich latach nie jest, ale ewidentnie większość świadomych przedsiębiorców, od dawna raportuje, że właściwie 100% sprzedane.

Sylwester i święta na Podhalu fot. pixabay

Przy okazji wiceprezes TIG ostrzega przed finalizowaniem transakcji przez internet. Dzięki wyszukiwarkom, czy porównywarkom cen łatwo znajdziemy obiekt, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, ale ostatecznych rozliczeń lepiej dokonywać bezpośrednio u właściciela obiektu.

Karol Wagner: Kontaktujmy się bezpośrednio z obiektami, bo tylko sprytne rezerwowanie w obiekcie, gwarantuje nam zawsze najniższą cenę, bo każdy z przedsiębiorców hotelowych, chętnie odda marżę pośrednika gościowi, także tylko w ramach bezpośredniej rezerwacji, możemy dokonywać zakupów na lepszych warunkach, lepszych pokoi z widokami, także tak interesujących w tym roku gości pakietów pobytowych, których nie da się sprzedawać przez internet, ale także sam hotelarz chętnie uzupełni informację i wiedzę, dopowie jak dojechać do Zakopanego, jak unikać korków, kiedy przyjechać i z jakiej atrakcji skorzystać.

Z Karolem Wagnerem rozmawiała Beata Denis-Jastrzebska.

Czytaj także: