Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Sylwester w Zakopanem: Burmistrz o kosztach, jakie poniesie miasto

 

Sylwester w Zakopanem – jakie koszty poniesie miasto?

O tym jakie gwiazdy wystąpią na Sylwestrze Marzeń, imprezie przygotowywanej przez telewizję publiczną na Równi Krupowej w Zakopanem dowiemy się jutro na specjalnie organizowanej przez TVP konferencji, która odbędzie się w Warszawie. Natomiast już dziś o koszty jakie w związku z tą impreza poniesie Zakopane zapytała burmistrz Beata Denis-Jastrzębska:

Leszek Dorula: Koszty nie należą do nas, więc trudno nam powiedzieć I ja bym nie chciał się wypowiadać w tym momencie o kosztach. Wiemy tylko o swoich kosztach i.

Radio Alex: Po naszej stronie będą koszty sprzątania, obsługi związanej z gwarancją bezpieczeństwa i rewitalizacji później Równi Krupowej.

Leszek Dorula: Rewitalizację przeprowadza telewizja, natomiast tak jak powiedziałem, tak jak co roku uczestniczymy chociażby w sprzątaniu, wywożeniu śmieci, ale też uczestniczymy w zabezpieczeniu terenu poza imprezowego, czyli również Równię Krupową, ale też i okolicznych uliczek.

Radio Alex: Jakie są koszty właśnie te, które ponosi miasto?

Leszek Dorula: Na pewno to są około 200-300 tysięcy. W tym momencie nie jest to więcej niż organizowane przez nas Sylwestry, kiedy organizowaliśmy w 2015 roku. Przypomnę tylko, że w 2015 roku Sylwester nasz kosztował prawie 800 tysięcy złotych.

Z Leszkiem Dorulą burmistrzem Zakopanego rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: