Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Sylwester w Zakopanem. Policja interweniowała blisko 100 razy

Sylwestrowa noc w Zakopanem i okolicznych miejscowościach była pracowita dla lokalnej policji. Jak informuje rzecznik tatrzańskich stróżów prawa, Roman Wieczorek, funkcjonariusze interweniowali blisko sto razy. Najwięcej awantur miało miejsce około godziny 1, tuż po zakończeniu koncertu w centrum miasta, na którym bawiło się około 45 tysięcy osób.

Sylwester w Zakopanem

Większość interwencji była związana z niebezpiecznym odpalaniem fajerwerków. Jak jednak podkreśla Wieczorek, nie obyło się bez poważniejszych incydentów. Policja zatrzymała kilka osób w celu wyjaśnienia spraw kryminalnych. Wśród nich znaleźli się dwaj mężczyźni z Mazowsza, którzy mogą mieć związek ze zranieniem nożem młodego turysty w rejonie ulicy Kasprowicza.

fot.FB/Policja Zakopane

Sylwestrowa noc nie obyła się również bez wypadków. W Kościelisku mężczyzna wypadł z okna na drugim piętrze pensjonatu. Około 1:30 w Białym Dunajcu doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na szczęście, jak informuje rzecznik, wszystkie zagrożone osoby zdołano ewakuować na czas.

W porównaniu do Zakopanego, w Krakowie strażacy mieli mniej pracy. Odnotowali oni 38 interwencji. Sylwestrowa noc w tym mieście przebiegła zdecydowanie spokojniej.

Czytaj także: