Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Szaflary z dofinansowaniem na szkolnictwo

 

Szaflary z dofinansowaniem na szkolnictwo

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie pomiędzy wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą a wójtem Szaflar Rafałem Szkaradzińskim zostały podpisane umowy potwierdzające przyznane środki na dofinansowanie inwestycji w szkolnictwo.

Chodzi o kwotę ok. 150 tys. zł na dostosowanie budynku przedszkola w Bańskiej Niżnej do wymagań ochrony przeciw pożarowej-m.in. wykonanie warstw izolacyjnych i wykończeniowych na elewacji budynku, wymiana drzwi, wzmocnienie stropu czy montaż autonomicznych czujek dymu w budynku przedszkola.

Druga inwestycja to modernizacja pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Zaskalu. W tym przypadku rządowe dofinansowanie wynosi prawie 330 tys. zł. W szkole, do której na co dzień uczęszcza ok. 130 dzieci, konieczne są prace budowlane związane z pokryciem dachowym, które jest nieszczelne oraz skorodowane.

Analogiczne prace związane z pokryciem dachowym zostaną wykonane na budynku Szkoły Podstawowej w Skrzypnem. Rządowe dofinansowanie wyniosło ponad 362 tys. zł. Natomiast w Szkole Podstawowej w Szaflarach wykonana zostanie izolacja antyradonowa, a rządowe dofinansowanie wyniesie prawie 80 tys. zł.

Czytaj także: