Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Szczawnica: Uroczyste podsumowanie sezonu zimowego 2023/2024

7 czerwca jako pierwsza odbędzie się prezentacja osiągnięć w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski, czyli programu PolSKI Mistrz. Nagrodzona zostanie pierwsza szóstka alpejczyków oraz sześć najlepszych klubów w klasyfikacji generalnej. Dzień później przedstawione będzie podsumowanie wszystkich dyscyplin prowadzonych przez Związek. Nagrody wynoszą łącznie milion 400 tysięcy złotych, a oprócz zawodników i klubów sportowych otrzymają je też okręgowe związki narciarskie. W czerwcowej uroczystości wezmą udział dekorowani oraz osoby, które otrzymają indywidualne zaproszenia od Polskiego Związku Narciarskiego.

Fot. facebook.com/PolskiZwiazekNarciarski/

Szczawnica: Dwa dni potrwa organizowane przez Polski Związek Narciarski uroczyste podsumowanie sezonu zimowego 2023/2024

Od sezonu 2023/24, pierwszy raz w historii, finansowanie jest podzielone na bezpośrednie nagrody dla zawodników, klubów sportowych oraz okręgowych związków narciarskich. System nagród finansowych jest oparty o zwycięstwa zarówno w krajowym współzawodnictwie sportowym, jak i nagradzanie klubów sportowych oraz okręgowych związków narciarskich, które wychowały zawodników zdobywających punkty Pucharu Świata. System jest zunifikowany dla wszystkich dyscyplin zrzeszonych w Polskim Związku Narciarskim.

Nagrody dedykowane dla sportu wyczynowego dzielą się na trzy kategorie. To kwota sięgająca 1,4 mln złotych przeznaczonych na nagrody za wynik sportowy we wszystkich kategoriach wiekowych dla Mistrzów Polski, ich klubów i okręgów, zwycięzców klasyfikacji generalnej Pucharu Polski oraz celowe wsparcie klubów sportowych, na podstawie rankingu PZN.

Nowy model wsparcia finansowego realizowany jest zgodnie z Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego z 21 października 2023 r.

Czytaj także: