Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Sześciu nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu nowotarskiego

 

W świąteczny weekend policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu nowotarskiego. Trzech z nich spowodowało kolizję drogową. Teraz czekają ich surowe konsekwencje i sprawa w sądzie.

W piątek po północy policjanci z Rabki-Zdroju zatrzymali 29-latka kierującego volkswagenem, który miał ponad 1.7 promila w organizmie. W sobotę w południe w Lipnicy Wielkiej doszło do kolizji trzech pojazdów. Na miejscu okazało się, że 65-letni sprawca miał ponad 0.7 promila alkoholu w organizmie, a 22-letni poszkodowany blisko 2 promile.

Z kolei w niedzielę wieczorem doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Mężczyzna widział, że opel miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, uderzył w znak drogowy i pojechał dalej. Kiedy sprawca zatrzymał się na czerwonym świetle, ten podbiegł do opla i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. 51-latek był pod widocznym wpływem alkoholu.

Do kolejnego obywatelskiego zatrzymania doszło w drugi dzień świąt po południu na jednej z nowotarskich stacji paliw. Tam mężczyzna ujął nietrzeźwego kierującego 44-latka, który – jak się okazało – miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei wieczorem w Jabłonce, 27-latek kierujący volkswagenem zderzył się z oplem. Sprawca kolizji miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Czytaj także: