Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Szpital Powiatowy w Zakopanem przypomina o triażu i opiece całodobowej

 

Szpital Powiatowy w Zakopanem przypomina, że na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym obowiązuje tzw. triaż

Stan każdego pacjenta, po wstępnym rozpoznaniu określany jest odpowiednim kolorem. Na tej podstawie ustala się kolejność, który pacjent najszybciej powinien zostać zbadany przez lekarza.

Najczęściej pierwsze w kolejce są osoby przywożone do szpitala transportem sanitarnym lub przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Zwykle są to ciężkie zachorowania. Pacjenci, którzy przyszli o własnych siłach, w zależności od pomiaru funkcji życiowych, mogą zaczekać na swoją kolej

– przypomina szpital.

Jeśli stan pacjenta nie wymaga zgłoszenia się na SOR, to powinien skorzystać z pomocy medycznej u lekarzy rodzinnych. Tutaj, oprócz zarejestrowanych pacjentów z naszego regionu, z konsultacji może również skorzystać każda osoba przyjezdna.

Przy zakopiańskim szpitalu działa też tzw. opieka całodobowa czynna od godziny 18.00, również w niedzielę czy święta. Tutaj również możemy skorzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu. Uwaga! Każdy zgłaszający się pacjent powinien posiadać przy sobie dowód osobisty lub kartę EKUZ dla pacjentów z obszaru UE. W przypadku, gdy chore jest dziecko, to rodzic lub opiekun musi posiadać dowód tożsamości.

Czytaj także: