Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Sztucznie naśnieżana narciarska trasa biegowa w Nowym Targu już otwarta

 

Sztucznie naśnieżana narciarska trasa biegowa w Nowym Targu na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej  już otwarta!

Serdecznie zapraszamy miłośników biegówek na stadion tzw. „KOŁO” obok Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu (ul. Parkowa 14) gdzie od soboty 27 stycznia czynna jest sztucznie naśnieżana, narciarska trasa biegowa.

Trasa otwarta jest w godzinach od 8:00 do 21:00, ma długość 400m, założone są dwa tory do stylu klasycznego oraz miejsce do poruszania się techniką łyżwową.

Koło jest oświetlone dzięki czemu można korzystać z niego po zmroku. W godzinach funkcjonowania trasy można również korzystać z szatni oraz toalety znajdujących się bezpośrednio przy trasie biegowej w budynku lodowiska.

Arkadiusz Szymczyk: Trasa narciarska na stadionie biegowym, tak zwanym „Kole”, który znajduje się obok Miejskiej Hali Lodowej, obok Parku Miejskiego w Nowym Targu, jest to trasa, którą przygotowujemy od kilku lat. Jest to trasa sztucznie naśnieżana, długości 400 metrów, jest oświetlona, czynna jest od godziny 8:00 do 21:00 i przy trasie też w budynkach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu znajduje się szatnia. Trasa posiada dwa tory do stylu klasycznego oraz miejsce do stylu dowolnego, czyli łyżwy. Trasa jest w pełni bezpłatna, jest dostępna dla każdego biegacza, jest płaska. Mogą z niej korzystać zarówno najmłodsi biegacze, jak i zaawansowani. Także serdecznie zapraszamy

– mówił Arkadiusz Szymczyk kierownik referatu sportu i turystyki w Nowotarskim Urzędzie Miasta.

Informacje o trasach biegowych w Nowym Targu można uzyskać pod adresem:

Czytaj także: