Jubileusz Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem. Placówka kończy 160 lat. Wkrótce obchody
Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem świętuje w tym roku 160-lecie swojego istnienia. Początkowo była to tylko szkółka parafialna, którą otworzono jeszcze za czasów cesarza Franciszka. Potwierdza ten fakt zapis w kronice szkolnej.