Iga wygrywa, a pierwsza Polka w finale Wimbledonu ćwiczyła na kortach w Rabce
To był dzień, który przejdzie do historii polskiego sportu. Iga Świątek w imponującym stylu wygrała turniej Wimbledon 2025, zostając pierwszą Polką, która zdobyła tytuł mistrzyni na trawiastych kortach All England Club. Przy tej okazji przypominamy, że pierwsza Polka w finale Wimbledonu w historii, Jadwiga Jędrzejowska, ćwiczyła w Rabce w 1937 r.