Skażona woda w Czorsztynie i Rabie Wyżnej. Może służyć do celów sanitarnych
Sanepid w Nowym Targu przebadał wodę w Czorsztynie oraz w Rabie Wyżnej i stwierdził, iż nie nadaje się ona do spożycia. Może być wykorzystywana tylko w celach sanitarnych, na przykład do spłukiwania toalet. W Czorsztynie w związku z niezdatnością wody, przy remizie OSP stanął beczkowóz.