Gmina Czorsztyn: Jak rozwijać ma się region? Wypełnij ankietę
O kierunkach rozwoju miejscowości Sromowce Niżne, a szczególnie o zapotrzebowaniu na ofertę turystyczną chce porozmawiać z mieszkańcami i turystami gmina Czorsztyn.
REKLAMA
O kierunkach rozwoju miejscowości Sromowce Niżne, a szczególnie o zapotrzebowaniu na ofertę turystyczną chce porozmawiać z mieszkańcami i turystami gmina Czorsztyn.
Nie spełnił się czarny scenariusz. Jeszcze przed świętami na Podhalu zarezerwowanych było około 20% miejsc noclegowych. Turyści jednak dopisali. Swoje pobyty rezerwowali na ostatnią chwilę. W efekcie obłożenie pensjonatów i hoteli wyniosło nawet 65%.
Pięciu turystów, którzy utknęli w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, zostało ewakuowanych śmigłowcem przez ratowników TOPR. Akcja zakończyła się szczęśliwie wszyscy bezpiecznie trafili do Zakopane.
Na Podhalu na pobyt świąteczny, jak na razie zarezerwowanych jest zaledwie 20% miejsc noclegowych, ocenia Dariusz Galica analityk rynku hotelarskiego.
Po ostatnich opadach śniegu w Tatrach wzrosło zagrożenie lawinowe do drugiego stopnia. Ratownicy ostrzegają, że o wyzwolenie lawiny jest nietrudno.
Już 1 maja w Zakopanem pojawi się karta turysty. Dzięki niej przyjezdni będą mogli korzystać ze zniżek. Produkt ma być również inteligentnym asystentem pobytu w Zakopanem.
Po feriach Zakopane wyraźnie opustoszało, ale w miniony weekend główny deptak miasta pod Giewontem znów zapełnił się turystami.
Od roku Zakopane współpracuje z Małopolską Organizacją Turystyczną. Wreszcie pojawia się na targach turystycznych organizowanych nie tylko w Europie.
Warunki panujące obecnie na tatrzańskich szlakach są zróżnicowane. O poranku ścieżki są zmrożone i śliskie. Po południu śnieg staje się mokry, ciężki i przepadający.
Narasta konflikt zbrojny na bliskim wschodzie, jeśli będzie się rozwijał, to przyjazd turystów z krajów arabskich do Małopolski, w tym na Podhale nie będzie możliwy - twierdzi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.
1 marca zakończyły się tegoroczne, trwające sześć tygodni ferie zimowe. Wystartowały one już 16 stycznia i zostały rozłożone na trzy tury. Dzięki temu, dni wolne od szkoły, w różnych województwach nie nakładały się na siebie. Celem było uniknięcie kumulacji ruchu turystycznego i tłoku w ośrodkach narciarskich i wypoczynkowych.
Marzec, to najpiękniejszy miesiąc w Tatrach do uprawiania narciarstwa. Dnia przybywa, słońce rozpieszcza miłośników białego szaleństwa.