Na biegówki do Nowego Targu [WIDEO]
Mimo że za oknem widać już wiosnę, w Nowym Targu wciąż można cieszyć się jazdą na biegówkach.
REKLAMA
Mimo że za oknem widać już wiosnę, w Nowym Targu wciąż można cieszyć się jazdą na biegówkach.
Jak mówi stare przysłowie kwiecień to miesiąc, w którym zima przeplata się z latem. Potwierdzają to pomiary meteorologiczne dokonywane zarówno w Zakopanem jak i na Kasprowym Wierchu.
Mróz i opady śniegu nie opuszczą nas aż do soboty, ale potem nastąpi zmiana pogody. Temperatury wzrosną.
Ogromna ilość śniegu, która spadła w ostatnich dniach w Tatrach i u ich podnóża spowodowała, że więcej dzikich zwierząt podchodzi do miejsc, gdzie mieszkają ludzie.
Na podgórskich terenach zima nie odpuszcza. Z powodu padającego śniegu, sporo pracy mają drogowcy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o liczbie zużytej soli.
Po intensywnych opadach śniegu Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) ogłosiło trzeci stopień zagrożenia lawinowego. To oznacza, że pokrywa śnieżna na wielu stromych stokach jest związana umiarkowanie bądź słabo.
W ostatnich dniach mokry, ciężki śnieg powodował, że niektóre drzewa łamały się jak zapałki. Z tego powodu pełne ręce roboty mieli strażacy.
Narciarze w Tatrach ponownie będą mieli do dyspozycji kolej Goryczkową. Jak informują Polskie Koleje Linowe (PKL), od jutra, od soboty (28.03) planowane jest jej ponowne uruchomienie.
Na Podhale wróciła zima, a to oznacza pogorszenie warunków na drogach i chodnikach.
Mamy nadzieję, że nie zmieniliście jeszcze opon na letnie i nie schowaliście sprzętu do odśnieżania. W tym tygodniu na pewno się przyda. Wiosna będzie nam towarzyszyć bowiem tylko jeszcze dziś.
Policjanci z Zakopanego uratowali starszego mężczyznę, który w nocy utknął na dworcu w wózku inwalidzkim i groziło mu wychłodzenie.
Początek tygodnia był jeszcze zimowy. W Tatrach pojawiły się opady śniegu w dolinach deszczu ze śniegiem. Druga część tygodnia zapowiada się wiosennie.