Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Tatrogród w Zakopanem z doraźnym miejscem interwencyjnym

 

Tatrogród w Zakopanem

Dzięki uchwale radnych powiatu tatrzańskiego w zakopiańskim Tatrogodzie oprócz opieki nad dziećmi i młodzieżą pozbawioną pieczy rodzicielskiej powstanie tzw. miejsce interwencyjne.

Ewa Chlipała: Typ socjalizacyjny określał nam to, że mogliśmy przyjmować tylko i wyłącznie wychowanków, którzy posiadają już postanowienie sądu o zabezpieczeniu w pieczy instytucjonalnej. Natomiast potrzebą powiatu jest posiadanie miejsca interwencyjnego, które pozwoli nam na zabezpieczanie dzieci, które po interwencji policji bądź w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i będzie możliwe zabezpieczenie dziecka bez prawomocnego wyroku sądu na czas trwania sytuacji kryzysowej. Pobyt interwencyjny dziecka w placówce może trwać do trzech miesięcy, o ile w tym czasie wydane zostaną zarządzenia przez sąd rodzinny, natomiast pobyt ten może być przedłużony na czas toczącego się postępowania. Struktura placówki będzie wyglądała następująco, 13 miejsc resocjalizacyjnych i jedno miejsce interwencyjne.

Mówiła podczas ostatniej sesji rady dyrektor Tatrogrodu, Ewa Chlipała. Dodajmy, że najbliższe tego typu placówki, które były dostępne także dla młodych mieszkańców powiatu tatrzańskiego, usytuowane są Nowym Sączu lub Krakowie.

Tatrogród w Zakopanem

Czytaj także: