Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Tatry Słowackie: Od soboty trwają poszukiwania polskiego turysty

 

Poszukiwania polskiego turysty

W Tatrach Słowackich od soboty (23.09) trwają poszukiwania 50-letniego polskiego turysty. Według zgłoszenia mężczyzna miał schodzić z Lodowego Szczytu, gdy doznał poważnego urazu nogi. Ratownicy Horskiej Zachrannej Służby wprawdzie skontaktowali się z mężczyzną, ale nie był on w stanie podać dokładnej lokalizacji. Później jego telefon nie był już dostępny.

W teren wyruszyło 13 ratowników z psem, w niedzielę (24.09.) poszukiwania kontynuowała kolejna grupa z czterema psami. Użyto też dronu. Z powodu załamania pogody nie udało się jednak poderwać w powietrze śmigłowca. Do słowackich kolegów dołączyli TOPR-owcy:

Witold Cikowski: Powiedzieli, że moglibyśmy przeszukać dronami od północy ten masyw. Pojechało tam paru kolegów z dronami i wykonało kilka lotów w bardzo ciężkich warunkach, opady deszczu i mgła. Nie było widać żadnych śladów, teraz polepsza się pogoda, więc prawdopodobnie będą się starali użyć śmigłowca.

Akcja poszukiwawcza po obu stronach Lodowego Szczytu nie powiodła się, więc ratownicy dziś (25.09) ponownie ruszyli w góry.

Czytaj także: