Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Tatrzańscy policjanci odnaleźli w lesie zagubionego chłopca

 

Odnaleźli w lesie zagubionego chłopca

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania chłopca, który zagubił w nocy drogę w lesie. Przypadkowy turysta usłyszał wołanie o pomoc i zaalarmował tatrzańską policję. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy z latarkami przeczesywali las w trudnych warunkach pogodowych. Wczoraj wieczorem nad Tatrami przechodziła burza z intensywnymi opadami deszczu.

Po kilkunastu minutkach policjanci odnaleźli przemoczonego i zziębniętego 15-latka, zaopiekowali się nim, a następnie odprowadzili przez las w kierunku zabudowań, gdzie czekał już zakopiański Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na szczęście chłopcu nic poważnego się nie stało. Chłopiec tłumaczył, że wracając do pensjonatu zgubił drogę, a pomocy wezwać nie mógł, gdyż rozładował się jego telefon. Tym razem pomoc przyszła na czas. Nastolatek wrócił pod opiekę bliskich.

Za tatrzańską policją przypominamy:

Wybierając się na górski szlak warto pamiętać o zabraniu ze sobą, dodatkowego źródła energii, latarki, peleryny przeciwdeszczowej, ponieważ pogoda w górach może zmienić się bardzo szybko. Koniecznie należy zapoznawać się wcześniej z komunikatami pogodowymi!

Źródło: KPP w Zakopanem

Czytaj także: