Tatrzański Park Narodowy: Turyści wchodząc na szlak mają do dyspozycji poidełka. „Warto korzystać”
Jak już wiecie z Radia Alex, od pewnego czasu przy niektórych wejściach na tatrzańskie szlaki, TPN po zimowej przerwie ponownie uruchomił miejsca, z których można czerpać wodę. W Tatrzańskim Parku Narodowym zachęcają do korzystania z nich.

Szacowany czas czytania: 00:35
Tatrzański Park Narodowy: Poidełka ponownie do dyspozycji turystów. „Warto korzystać”
Jak podkreślają władze TPN-u, nie trzeba mieć obaw o jakość wody z poidełek, gdyż przechodzi ona badania. Wybierając ją działa się na rzecz ekologii. Mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Szymon Ziobrowski: Od kilku lat przy niektórych wejściach w Tatry funkcjonują poidełka. Warto z tych poidełek korzystać, uzupełniać te butelki, które mamy w plecaku, bo dzięki temu nie mnożymy ilości plastiku, który pojawia się w obiegu. Ta woda jest przebadana, bezpieczna.