Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Tatrzański Park Narodowy: Turyści wchodząc na szlak mają do dyspozycji poidełka. „Warto korzystać”

Jak już wiecie z Radia Alex, od pewnego czasu przy niektórych wejściach na tatrzańskie szlaki, TPN po zimowej przerwie ponownie uruchomił miejsca, z których można czerpać wodę. W Tatrzańskim Parku Narodowym zachęcają do korzystania z nich.

Tatrzański Park Narodowy
fot. FB/Tatrzański Park Narodowy

Szacowany czas czytania: 00:35

Tatrzański Park Narodowy: Poidełka ponownie do dyspozycji turystów. „Warto korzystać”

Jak podkreślają władze TPN-u, nie trzeba mieć obaw o jakość wody z poidełek, gdyż przechodzi ona badania. Wybierając ją działa się na rzecz ekologii. Mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Szymon Ziobrowski: Od kilku lat przy niektórych wejściach w Tatry funkcjonują poidełka. Warto z tych poidełek korzystać, uzupełniać te butelki, które mamy w plecaku, bo dzięki temu nie mnożymy ilości plastiku, który pojawia się w obiegu. Ta woda jest przebadana, bezpieczna.

Będzie podwyżka cen biletów do TPN-u? Wydzielona ma zostać opłata na rzecz TOPR. Ratownicy widzą lepsze rozwiązanie

 

Autorka: Beata Denis-Jastrzębska

REKLAMA