Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Tatrzański Park Narodowy znowu przypomina o akcji „Nie strzelaj w Sylwestra!”

Tatrzański Park Narodowy znowu przypomina o akcji "Nie strzelaj w Sylwestra!". Ta inicjatywa, która zrodziła się z troski o zwierzęta, zarówno dzikie, jak i bezdomne, gospodarskie i domowe, ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że huk i strzały powodują u nich ogromny stres. Dla wielu z nich noc sylwestrowa jest po prostu koszmarem.

Tatrzański Park Narodowy: „Nie strzelaj w Sylwestra!”

Sylwestra można świętować na wiele innych sposobów, niekoniecznie związanych z odpalaniem petard i fajerwerków. Tatrzański Park Narodowy zachęca do poszukiwania alternatywnych form zabawy, które nie będą stanowiły zagrożenia dla zwierząt.

Każdego roku akcji towarzyszy inny plakat, a jej twórcy współpracują z różnymi artystami. Wśród tych, którzy do tej pory włączyli się w działania, znajdują się Krzysztof Kokoryn, Dawid Ryski, Ola Woldańska-Płocińska, Katarzyna Bogucka Nioska, Gosia Herba, Patrycja Rek, Gabriela Gorączko, Marta Rydz-Domańska oraz Aleksandra Czudżak. Już wkrótce do galerii trafi dwunasty plakat.

Plakat autorstwa Gabrieli Gorączko

Akcja „Nie strzelaj w Sylwestra!” to ważna inicjatywa, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem stresu u zwierząt spowodowanego hukiem i strzałami podczas sylwestrowych zabaw. Tatrzański Park Narodowy zachęca do poszukiwania alternatywnych form świętowania, które nie będą stanowiły zagrożenia dla naszych czworonożnych przyjaciół. Pamiętajmy, że nasza zabawa nie powinna być koszmarem dla innych.

Czytaj także: