Radio Alex 105.2 FM Zakopane

TPN: kolejna wycieczka Akademii Tatry już jutro (16.12)

 

Kolejna wycieczka cyklu proponowanego przez TPN w cyklu Akademia Tatry już jutro (16.12). Jest to seria specjalistycznych szkoleń dla osób dorosłych z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody.

Temat sobotniej wycieczki to przygotowanie roślin i zwierząt do zimy. Tomasz Skrzydłowski poprowadzi chętnych trasą: Dolina Małej Łąki – Przysłop Miętusi – Dolina Kościeliska. Start wylotu Doliny Małej Łąki o godz. 8.00

Zima to pozornie niekorzystny okres w życiu różnych organizmów. W rzeczywistości wiele z nich jest do niej doskonale przystosowanych na poziomie fizjologicznym oraz zmiany swoich zachowań. Dzięki temu mrozy nie są im straszne. Zastanowimy się, dlaczego drzewa zrzucają liście, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które ucinają sobie jedynie dłuższą drzemkę. Warto też zdawać sobie sprawę, że niektóre gatunki w czasie śnieżnych zim, zasadniczo zmieniają pory aktywności, miejsca żerowania lub inne formy zachowania.

Czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Czytaj także: