Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Tragiczny wypadek w Zakopanem. Nie żyje kierowca osobowej skody

Kierowca samochodu osobowego uderzył w drzewo i nie przeżył. Jak podaje lokalna policja, "wstępnie wykluczono działanie osób trzecich".

Tragiczny wypadek w Zakopanem

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Przewodników Tatrzańskich w Zakopanem.

Około godziny 0:20, patrolujący tę ulicę tatrzańscy policjanci zauważyli rozbity samochód. Pojazd był poważnie uszkodzony po zderzeniu z drzewem. Policjanci wydobyli kierowcę i podjęli czynności ratujące życie. Po chwili na miejsce dotarli strażacy i ratownicy

– informuje Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Niestety, pomimo wysiłków ratowników, życia kierowcy nie udało się uratować. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący pojazdem marki Skoda Octavia z województwa lubelskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, co doprowadziło do zderzenia z drzewem.

Na miejscu wypadku przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora i biegłego. Zakopiańscy mundurowi podali, że na polecenie prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań, a pojazd odholowano na strzeżony parking.

Funkcjonariusze podkreślają, że „wstępnie wykluczono działanie osób trzecich”. Obecnie trwa weryfikacja tożsamości kierowcy.

To kolejny w tym roku tragiczny wypadek na drogach Zakopanego. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

fot.Policja Zakopane

Czytaj także: