Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Trudne warunki na szlakach górskich. Jest ślisko, miejscami stoi woda

 

Warunki na szlakach górskich

Po intensywnych opadach deszczu, na szlakach jest mokro, miejscami stoi woda. Potoki są mocno wezbrane. W wyższych partiach Tatr jest ślisko, zwłaszcza w miejscach zacienionych.

Na szlaku pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką są uszkodzone poręcze mostków.

Na odcinku Drogi pod Reglami między Kirami a Małą Łąką oraz na szlaku żółtym na odcinku Sucha Przełęcz – dolna stacja kolei krzesełkowej w Dolinie Gąsienicowej, występują tam utrudnienia z powodu remontu tych szlaków.

Niewielkie utrudnienie napotkamy na Drodze pod Reglami, pomiędzy Doliną Strążyską a Doliną Ku Dziurze, tam leży powalone drzewo.

Zamknięte zostało schronisko na Hali Kondratowej, podobnie jak parking przy szlaku do Doliny Suchej Wody Gąsienicowej – Brzeziny. Z tą różnicą, że parking nieczynny bezie do końca tego roku, a schronisko znacznie dłużej.

Warunki na szlakach górskich

W Kuźnicach trwa przebudowa placu oraz drogi dojazdowej do Kuźnic. Obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu umożliwiająca dojazd komunikacji regularnej oraz taxi jedynie do skrzyżowania al. Przewodników Tatrzańskich z ul. Karłowicza. Dalszą drogę do Kuźnic (ok. 1 km) trzeba pokonać pieszo.

Czytaj także: