Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Trwają Mistrzostwa Świata w biathlonie. Do tej pory Polacy poza pierwszą dziesiątką. Kolejne starty w tym tygodniu

 

Trwają Mistrzostwa Świata w biathlonie

Zawodniczki i zawodnicy BKS WP Kościelisko walczą w biathlonowych mistrzostwach świata w słowackim Novym Meście. Startują tam Anna Mąka, Joanna Jakieła, Jan i Kacper Guńkowie, Andrzej Nędza-Kubiniec.


Niestety zawodnikom klubu z Kościeliska nie udaje się nam wskoczyć do pierwszej dziesiątki. Np. w sztafecie mieszanej w składzie Jan Guńka, Nędza-Kubiniec, Mąka oraz Jakieła zajęli 15. miejsce.

Jest też na tych zawodach urodzona w Zakopanem Natalia Tomaszewska-Sidorowicz. Biatlonistka AZS AWF Katowice w sprincie zajęła 16. miejsce. W biegu pościgowym na 10 km Sidorowicz zajęła 14. a Joanna Jakieła 17.

Jutro (13.02) po 17.oo rozegrany ma zostać bieg indywidualny kobiet, w środę (14.02) o mniej więcej tej samej godzinie o medale indywidualnie powalczą mężczyźni.

W czwartek (15.02) o 18.oo zaplanowano pojedynczą sztafetę mieszaną. W piątek chwila odpoczynku a w sobotę i niedzielę (17-18.02) kolejno sztafety i biegi masowe.

Pierwszy czempionat globu w tej dyscyplinie odbył się tam w 2013 roku. Właśnie te mistrzostwa były udane dla polskich biathlonistek. W biegu pościgowym srebrny medal zdobyła zawodniczka z Podhala, czyli Krystyna Pałka- Guzik. W biegu masowym natomiast brąz wywalczyła Monika Hojnisz z katowickiego AZS AWF.

Czytaj także: