Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Trwają prace porządkowe w zabytkowej willi Dom Doktora w Zakopanem. Wolontariusze poszukiwani

 

Potrzebni wolontariusze do willi Dom Doktora w Zakopanem

Trwają prace porządkowe w zabytkowej willi Dom Doktora. Pożar, który wybuchł tram w ostatnim dniu października strawił dach i poddasze, kompletnie zalany został parter budynku. Choć wiele już zrobiono nadal potrzebna jest pomoc do najcięższych prac. Podhalański odział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami apeluje o pomoc w przygotowaniu willi do zimy.

Radio Alex: Kogo potrzebujecie do pomocy?

Agata Nowakowska Wolak: Silnych, młodych mężczyzn, sprawnych jeszcze w dodatku, którzy właśnie na górze, tam na strychu uprzątnęliby ten rumosz. Ale też co nam jest potrzebne? Zsyp, czego jeszcze nie umiałam załatwić. Z góry byśmy zasypywali do kontenera. Tutaj kontener nie ma jak wjechać do ogrodu. Mamy kontener za płotem dość daleko, więc musimy nosić to, więc ten zsyp jest bardzo potrzebny.

Radio Alex: Gdzie mogą się zgłaszać wolontariusze?

Agata Nowakowska Wolak: Do Agaty Nowakowskiej Wolak, która została nieoficjalnym czy oficjalnym koordynatorem i organizatorem prac, czyli do Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Ten mój numer jest tożsamy właśnie z numerem Towarzystwa 604 43 23 03.

Radio Alex: Albo można znaleźć to na Facebooku czy na stronie internetowej.

Na portalu Zrzutka.pl trwa zbiórka na ratowanie willi. Zebrano już ponad 50 tyś zł. Te pieniądze zostaną przeznaczone na poważniejsze prace zabezpieczające dach na zimę, które mogą wykonać jedynie fachowcy budowlańcy. Z Agatą Nowakowską Wolak z Podhalańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad zabytkami rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: