Turniej piłkarski w Poroninie. Pesmepol Steel CUP U9 odbędzie się za miesiąc. W sobotę losowanie grup
17 zespołów z zagranicy zagra w 11. piłkarskim turnieju Pesmepol Steel CUP U9. Zostanie on rozegrany w Poroninie, na boisku przy ul. Tatrzańskiej. Sportowa rywalizacja będzie mieć miejsce w weekend 12-14 czerwca. Już w najbliższą sobotę (16.05) odbędzie się natomiast losowanie grup do tego wydarzenia.

Szacowany czas czytania: 01:37
Turniej piłkarski w Poroninie. W sobotę losowanie grup do rywalizacji w Pesmepol Steel CUP U9
Przypomnijmy – turniej „Stal Rzeszów U9” był rozgrywany na boisku API na zakopiańskiej Pardałówce od 2016 roku. W ciągu 9 lat wystąpiło w nim blisko pięć tysięcy zawodników z kilkunastu krajów Europy.
Wśród dziewięciolatków w stolicy polskich Tatr gościły już takie zespoły jak: AC Milan, Atletico de Madrid, FC Porto, RSC Anderlecht, Borusia Dortmund, Sporting Lizbona, Olympique Marsylia, Leicester City, Stoke City, Dynamo Kijów czy Club Brugge.
Turniej zaplanowany na weekend 12-14 czerwca będzie jednym z dwóch, które jeszcze przed wakacjami będą się toczyć na poronińskim obiekcie przy ul. Tatrzańskiej. Kolejny turniej, którego to Poronin będzie gospodarzem zamiast Zakopanego rozegrany zostanie 19-21 czerwca.
To turniej BellSport Cup U8. Odbywał się on w Zakopanem od 2015 z równie imponującą liczbą uczestników z wielu polskich i światowych klubów piłkarskich.
Przeniesienie turniejów z Zakopanego do Poronina jest efektem wyroku sądu, zgodnie z którym właściciel kompleksu API na Pardałówce musiał rozebrać znajdujące się tam boisko.
Ppodczas marcowej sesji rady gminy Poronin wójt Anita Żegleń poinformowała, że w związku z tym obie te duże imprezy sportowe przeniesione zostaną w tym roku właśnie do Poronina.
Był to wynik lutowego spotkań z przedstawicielami organizującej rozgrywki fundacji „Ja też mam marzenie”. Pani wójt podkreśliła, że to dla gminy jest ważna decyzja. Mówi Anita Żegleń, wójt gminy Poronin.
Anita Żegleń: W takim turnieju bierze udział kilkaset osób z całego świata, są to mini szkoły wielkich klubów sportowych z całej Europy. Bardzo się cieszę – umówiliśmy się na to, że to impreza będzie cykliczna, która będzie się odbywała w naszej gminie.
W czerwcu odbędą się dwa turnieje piłkarskie w Poroninie. Dotąd rozgrywano je w Zakopanem