Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Turystyczne Skarby Małopolski. W poniedziałek (28.08) początek głosowania

 

Turystyczne Skarby Małopolski

Miejsce z klimatem, najciekawszy szlak turystyczny, dzieje się, unikatowa atrakcja turystyczna, sielskie klimaty, w gościnie – w tych kategoriach małopolski samorząd poszukuje w tym roku nowych Turystycznych Skarbów naszego województwa. Udział w konkursie jest bezpłatny, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, np. w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” to 100 tys zł.

Są trzy etapy. W pierwszym, czyli do 18 sierpnia przyjmowano zgłoszenia. W drugim od 28 sierpnia do 10 września potrwa internetowe głosowanie na visitmalopolska.pl, a w trzecim, który zakończy się najpóźniej do 13 września kapituła zatwierdzi wyniki głosowania. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w okolicy 28 września.

W poszczególnych tematach z naszego regionu mamy do wyboru:

1. Miejsce z klimatem
– Rabka-Zdrój na 4. pory roku, gminę Zawoja, Miasto i Gminę Czarny Dunajec, Gminę Łapsze Niżne – Bramę Spisza, Jordanów miasto z historią, Miasto Nowy Targ.
2. Dzieje się
– Bieg Podhalański im. Jana Pawła II i Babiogórską Jesień
3. Najciekawszy szlak turystyczny
– Babia Góra Trails, Małe Pieniny, Pieszo i na rowerze po torfowiskach,
4. Sielskie klimaty
– Sielska Dolina w Pieninach
5. Unikatowa atrakcja turystyczna
– kościół św. Michała Archanioła w Dębnie, Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce, Czarna Góra Koziniec-Ski, Wieża widokowa w Jordanowie,
6. W gościnie, czyli kulinaria
– Food Makerzy z Kluszkowiec, Och z Ochotnicy Dolnej, nowotarska U Borzanka.

Czytaj także: