Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Tydzień Zdrowia Kobiet w Małopolsce

Do końca tygodnia pacjentki małopolskiego NFZ będą mogły skorzystać z darmowych badań profilaktycznych. W naszym województwie od 4 marca trwa bowiem Tydzień Zdrowia Kobiet, podczas którego panie zachęcane będą do regularnych badań i zdrowych nawyków dbania o siebie.

Tydzień Zdrowia Kobiet w Małopolsce

Jak się okazuje, profilaktyka nie jest w naszym kraju sportem narodowym, ale warto jednak zaznaczyć, że kobiety i tak bardziej dbają o zdrowie niż mężczyźni. Mimo to i tak, pomijają regularne badania, a do lekarza zgłaszają dopiero, kiedy zaczyna się odczuwać niepokojące objawy.

Podczas Tygodnia Zdrowia Kobiet każda z pań będzie mogła otrzymać wszelkie informacje na temat profilaktyki od doradców NFZ. Poruszane zostaną tematy dotyczące zalet szczepień przeciwko HPV czy promowania regularnych mammografii i cytologii, zdrowe gotowanie oraz badania serca.

W naszym regionie doradców do spraw profilaktyki zdrowia, będzie można spotkać 8 marca od godziny 10:00 do 12:00 w Inspektoracie ZUS-u w Nowym Targu, przy ul. Królowej Jadwigi 10.

Czytaj także: