Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Zamknięto popularny szlak w Tatrach Słowackich

 

Szlak w Tatrach Słowackich zamknięty

Planujecie w najbliższy weekend wycieczkę w Tatry Słowackie? Jak informuje tamtejszy Park Narodowy, od piątku (29.09) z powodu wymiany sztucznych ułatwień zamknięty do odwołania będzie niebiesko znakowany odcinek szlaku prowadzący przez Rohatkę – od rozejścia pod Polskim Grzebieniem w Dolinie Białej Wody do Zbójnickiej Chaty w Dolinie Staroleślnej.

To jedna z najtrudniejszych tras w Tatrach Wysokich. Znajdują się na niej poręcze i łańcuchy wspinaczkowe, które ułatwiają turystom poruszanie się po odsłoniętym terenie. Trasa więc trudna, ale i bardzo popularna.

fot.tanap.sk

Po latach rutynowych napraw i konserwacji przyszedł czas na większą naprawę, ponieważ łańcuchy mają swoją żywotność. Z radością powitaliśmy inicjatywę wolontariuszy, dzięki której będziemy wspólnie pracować nad odbudową przełęczy Prielom, by nie tylko poprawić stan infrastruktury turystycznej, ale także zwiększyć bezpieczeństwo i komfort osób odwiedzających Tatry Wysokie – mówi Peter Spitzkopf, zastępca dyrektora Zarządu Tatrzańskiego Parku Narodowego z siedzibą w Tatrzańskiej Łomnicy.
Pracownicy Centrum Opieki nad Infrastrukturą Turystyczną wraz z wolontariuszami z klubu turystycznego Hikemates rozpoczną pracę już w najbliższy piątek. Ponieważ odsłonięty teren wymaga doświadczonych ludzi, w naprawie tego odcinka wezmą udział także taternicy.

Na szlaku i w jego okolicy jest dużo luźnych kamieni, usuniemy je i jednocześnie zamontujemy na trasie łańcuchy stałe o długości 180 metrów, aby przejście było łatwiejsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze

– wyjaśnia Patrik Pajta, prezes klubu turystycznego Hikemates.

Na czas remontu trasa będzie tymczasowo zamknięta. Terminu zakończenia robót nie podano.

Czytaj także: